Dirmil Mah. İnönü Cad. No:117/B Yalıkavak/Bodrum

Bina İçi Su Tesisatı ve Montajı

Bina İçi Su Tesisatı ve Montajı

Bina İçi Su Tesisatı ve Montajı

Bina içi su tesisatı profesyonellik gerektiren önemli bir işlemdir. doğru planlama ve tesisatta kullanılacak malzeme seçimi sürecin kalitesini etkileyen önemli etkenlerden biridir. Bunların yanı sıra, kaliteli işçilik de bina içi su tesisatının verimliliğini etkileyen faktördür. Süreci yöneten tesisatçı grubun hassas hareket etmemesi, tecrübesiz olması ve bağlantıları zayıf yapmaları halinde kaçların oluşması ve oluşan kaçakların binaya zarar vermesi söz konusu olabilir.

Su tesisatı sürecini sadece temiz suyun bina içerisine verilmesi şeklinde düşünmek alsa doğru değildir. Aynı zamanda kullanılan sudan ortaya çıkacak atık suyun temiz su şebekesine karışmadan doğaya geri gönderilmesi lazımdır. Bunun için en doğru planlamayla hem malzemeden tasarruf edilir hem de binaya ek yük binmeden su tesisat projesi maksimum verimlilik sağlayacak şekilde nitelenir. Bu aşamada yapılacak en ufak bir hata su tesisatının kullanımını engeller ve ek masrafların ortaya çıkmasına neden olur.

İç Tesisat

Bina içi tesisatın önemli aşamasından birini oluşturur. Temiz suyun bina içerisine dağılımında en iyi boruların kullanılması sağlanmalıdır. Böylece hidrofordan çıkacak basınçlı suyun borulara zarar vermesi engellenir ve ileriye dönük arızaların oluşmasının önü kapanır. Döşeme sırasında suyun binaya en iyi dağılımı hesap edilerek, boru kullanımı en aza indirilmelidir. İç tesisat döşeme işlemin son aşaması muslukların montajının yapılmasıdır.

Bu aşamada beslenme kaynaklarının montajlarına önem verilmesi gerekir. Beslenme kaynağı, kullanılacak suyun ilk çekildiği noktadır. Döşeme altlarına yapıldıkları için görülmezler. Besleyici kaynakların soğuktan korunmasını sağlamak oldukça önemlidir. Bu nedenle plastik boru kullanılarak, soğuk mevsimde suyun donmasının önüne geçilmesi gerekir. Beslenme kaynakları montajı tamamlandıktan sonra da kullanılan su miktarını hesap eden sayaçların montajı yapılır.tüm tesisatın tamamlanmasının ardından gereken güvenlik testleri yapılır. Özellikle sızma ve kaçak tespitleri oldukça önemlidir. bu konuda herhangi bir sorun olmadığı konusunda emin olunduktan sonra iş sonlandırılır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: