Dirmil Mah. İnönü Cad. No:117/B Yalıkavak/Bodrum

Güneş Enerji Sistemleri

Güneş Enerji Sistemleri

Güneş Enerji Sistemleri

Ülkemizde güneşli gün sayılarının yüksek olması, güneş enerjisi potansiyelini artırıcı nedenlerden biri. Bu yöndeki teşviklerle de güneş enerjisinden sıcak su ve birçok hatayı kolaylaştırmaya yönelik önemli atılımlar var. Doğru planlama ve projelendirme neticesinde kurulumu yapılan güneş enerjisi panellerinden başarılı sonuçlar alınması mümkündür. Kullanılan teknolojinin niteliğine göre güneş ışınlarının yüzde 30 kadarını elektrik enerjisi olarak kullanılabilir.

Güneş Enerjisi Genel Bilgi

Çevre dostu enerji kullanımın teşvik edilerek doğanın ve insan hayatının korunması oldukça önemlidir. Fosil yakıt tüketiminden kaynaklı kirlilik ve bu enerji türlerinin giderek maliyetli hale dönüşmesi, birçok kişiyi alternatif enerji kaynaklarına yöneltmiştir. Bu bakımdan güneş enerjisi meskenlerde tercih edilebilecek en uygun sistemdir.

Güneş Enerji Sistemleri

Güneş enerji sistemleri, foton adı verilen güneş ışınlarının panele çarpmasıyla çalışır. panel üzerinde güneş enerjisi ışınlarını çekici ve depo edici hücreler bulunur. Bu hücreler silikondan meydana gelir ve çok iyi bir iletken vazifesi görür. Fotonların güneş paneline çarpmasıyla yaşanan gerilim elektrik enerjisine dönüşür. Değişik güneş enerji sistemleri vardır. Farklı ihtiyaca göre imal edilen sistemlerden elde edilen verimlilik sayesinde enerji maliyetleri oldukça düşer.

Şebekeye bağlı çalışan güneş enerji sistemleri, üretilen elektriğin hemen kullanımı sağlar. Ayrıca kullanılmayan enerjinin depolanmasını ve ana şebekeye aktarılarak satılabilir. Bu sistemin birtakım avantajları bulunur. Meskenin elektrik ihtiyacını hesap eder. Elektrik fazlalığını algılar ve otomatik olarak dağıtımın yapılmasını sağlayabilir. Kolay kurulur, maksimum verimlilik sunar. Enerji depolamak için maliyet oluşturmaz. Çünkü sistemin aküye ihtiyacı yoktur.

Off Grid olarak tabir edilen şebekeye bağlantı kurulmadan montajı yapılan güneş panel sistemleri de bulunur. Bu sistem; panel, akü ve inverter gibi sistemlere sahiptir. Güneş enerjisinin elektrik enerjisine dönüştürülmesinden sonra aküde depolanır. Bu sistem, şebeke elektriğinin kesintiye uğradığı dönemlerde oldukça avantaj sağlar. Ayrıca bu sistemde,  değişen koşullara göre güneş enerjisinden elde edilen elektrik üretimin artması söz konusudur.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: