Dirmil Mah. İnönü Cad. No:117/B Yalıkavak/Bodrum

Hidrofor Montaj Çözümleri

Hidrofor Montaj Çözümleri

Hidrofor Montaj Çözümleri

Apartman, plaza ve diğer yüksek yaşam alanlarında kullanılan hidrofor suyun tüm yaşam alanlarına ulaşmasını sağlayıcı teknolojidir. Su basıncını artırır ve apartman gibi yaşam alanlarındaki yüksekte kalan dairelere suyun tazyikli şekilde ulaşmasını sağlar. Bu sistemin olmadığı alanlarda suyun üst kattaki yaşam alanlarına ulaşması zorlaşır. Alt katlarla beraber kullanılacak suyun üst katlara hiçbir şekilde ulaşması mümkün olmaz. Bu nedenle dikey mimari yapılırda mutlaka hidrofor sistemi kullanılmalı, montajı da doğru planlanarak yerine getirilmelidir.

Hidrofor Genel Bilgi

Su basıncının düşmesini önleyen hidrofor sistemi suyu depodan veya şehir şebekesinden doğrudan çekerek sıkıştırabilir. Planlanan sisteme göre uygun montaj ile hidrofor sistemin çalışma verimliliğinin artırılması sağlanabilir. Sıkıştırma sırasında havayı kullanan hidrofor, kompresör veya hava enjektörü sayesinde ihtiyacı olan havayı temin eder. Dolayısıyla sistemin kurulumu sırasında hava alımını engelleyici bir alana kurulumu asla doğru değildir. Montaj sırasında manometre ve emniyet vanaları önem ifade eder ve bunların bağlantı noktaları hava bölgesi olmalıdır. Giriş çıkış bağlantıları, su bölgesinden yapılmalı ve taşma ihtimaline karşı suları toplayan bodrum süzgeçleri zemine konmalıdır.

Hidrofor Montajı Prensipleri

Öncelikle hidrofor ve pompanın yeri özenle tespit edilmesi gerekir. Daha sonra pompa altlığı döşemeye markalanır. Buralarda delikler açılarak altlığın zemine oturması için cıvatalama işlemi yapılır. Altlık sabitlendikten sonra pompanın tespit vidaları kullanılarak, altlığa oturtulması işlemi tamamlanır. Basınç verilecek su pompa sistemine bağlanır. İşlemler bu şekilde devam ederken her bağlantının güvenli bir şekilde yapılıp yapılmadığı yönünde testler yapılır. Tüm montaj işlemi sonrası da hidrofora su verilerek çalışma verimliliği ölçülür. En önemli testlerden biri kaçak testidir. Hiçbir kaçağın olmadığından emin olunana denk testler devam eder. Emniyet bağlantıları kontrol edilir ve iş neticelendirilir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: