Dirmil Mah. İnönü Cad. No:117/B Yalıkavak/Bodrum

Kat Kaloriferi

Kat Kaloriferi

Kat Kalorifer Sistemi

Villa, apartman, ev veya diğer yaşam alanlarının ısıtılmasında kullanılan cihazlardan oluşan sisteme kat kaloriferi denir. Lokal bir ısıtma modeli olarak tanımlanabilecek sistemin genel merkezi ısıtma sisteminden farklı olmayan bir ısıtma modeli söz konusudur. Tek fark olarak genel merkezi sistemdeki gibi birden çok kullanıcı yerine, sadece bireysel kullanıcı ısıtmadan faydalanır. Bu sistemin tercih edilmesinin nedeni ise ısıtma maliyetlerini minimize etmek. Odun ve kömür gibi maliyeti daha düşük ısıtma malzemeleri kullanılarak hem meskenin arzu edilen konfora erişimi hem de sıcak su gibi ihtiyacın karşılanması sağlanır.

Kat Kalorifer Sistemi

Kat kaloriferi için tercih edilen kazan sistemleri klasik kazanlara göre daha ufaktır. Kompakt tasarıma sahip cihazın üzerinde sirkülasyonu sağlayıcı ekipman bulunur. Yeni geliştirilen sistemlere de sahip olan modelin 5 daireye kadar ısıtma imkanı sunabilen modelleri bulunur. 5 daireden fazlası için merkezi ısı sistemine benzer bir model kurgulanır ve montajı yapılır. Bu sistemi diğer ısıtma yöntemlerinden ayıran husus ise birden fazla yakıtın kullanılmasına imkan vermesidir. Sistemde, mazot kullanılabilirken, kömür ve odun, doğalgaz gibi yakıtlar da tercih edilebilir.

Sistemin çalışma mantığı doğalgazlı radyatörlerle aynıdır. Yakıt ile ısınan suyun peteklere verilmesiyle meskenin ısınması sağlanır. Bu sistemin otomatik olarak çalışması söz konusu değildir. Sisteme yakıt konduktan sonra ateşlenmelidir. Suyu daima kontrol edilmelidir. Sistemin montajı sırasında kaliteli malzemeler kullanılması gerekir. Böylece uzun süre kullanımı mümkün hale gelir. Montaj tamamlandıktan sonra gereken testleri yapılarak, güvenlik açıklarının olup olmadığına bakılması lazımdır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: