Dirmil Mah. İnönü Cad. No:117/B Yalıkavak/Bodrum

Otomatik Bahçe Sulama

Otomatik Bahçe Sulama

Otomatik Bahçe Sulama

Peyzaj düzenlemesi yapılan alanın bakımı için sulama ihtiyacı kaçınılmazdır. Sulamanın düzenli şekilde yapılması kadar verimliliğinin sağlanması da çok önemlidir. Hortum ile sulama işleminde harcanılan su miktarı ve sulamanın zahmetli olması, farklı çözümlerin üretilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Otomatik sulama, hem verimli sulama sağlayan hem de bu sürecin personele ihtiyaç duyulmadan, asgari suyla, yüksek verimli şekilde yapılmasını imkanlı hale getiren sistemdir.

Sistemden elde edilmek istenen verimin alınması adına bahçe peyzajına en uygun otomatik sistem kurulumun yapılması lazımdır. Bahçede sulanmayan alan kalmayacak şekilde, ya da yeşil alanlarının tamamının sulanmasını sağlayacak sistemin kurulumu sağlanır. Sistem ayarlanılan saatte çalışır, belli bir müddet sonra kendini kapatır.

Otomatik Sulama Sistemi

Sulama sisteminde tercih edilen malzemenin kalitesinden emin olunması lazımdır. Sulama sensörleri, sprey başlıklar, zaman ayarlı vana gibi sistemlerin birinci sınıf malzemeden seçilmesi sistemin verimliliği, uzun süre kullanımı gibi yönlerden avantajlı olmasını sağlar. Ayrıca, sistem kurulumu sırasında en doğru projelendirme yapılmalıdır. Montaj sonrası sistemin çalışıp çalışmadığı, kaçak tespit gibi yönlerden testlere tabi tutulması gerekir. Sistem montajı sırasında kullanılan sprey başlıklar, çimlere eşit miktarda su iletilmesini sağlayacak kaliteli ürünlerden oluşmalıdır. Bu başlıklar sulama zamanı gömülü oldukları haznelerinden çıkarak sulama yapar. Sulama sonrasında da yeniden haznesine gömülür.

Bu sistem sayesinde bahçeyi sulayacak hiçbir kimse olmasa bile çimler sulanır ve bahçedeki bitkilerin ihtiyaç duyduğu sulama süreci tamamlanır. Sistemin önemli avantajından biri de su kullanımının minimum düzeyde olmasıdır. Hortumla sulama yapılan bahçeye nazaran daha az su kullanılır. Suyun dağıtımını sağlayan sprey başlıklar, püskürtme yöntemiyle en doğru sulama yöntemin uygulanmasını sağlar. Böylelikle sulanan alanın her köşesinin eşit miktarda su ile buluşmasında etkin rol oynar.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: