Dirmil Mah. İnönü Cad. No:117/B Yalıkavak/Bodrum

Yerden Isıtma Sistemi

Yerden Isıtma Sistemi

Yerden Isıtma Sistemi

Giderek tercih edilmeye başlanılan yerden ısıtma sistemi mesken veya kapalı alanların homojen şekilde ısınmasını sağlayıcı ısıtma yöntemidir. 1980’den beri ülkemizde uygulanan ve gelişerek, yaşam alanlarındaki konforun oluşumuna katkı sunan birincil sistemler arasına girmiştir. Yer altına döşenen ısıtma sistemi ortalama 40-50 derecelik suyla ısıtma sağlar. Yerden ısıtma, klasik sistemlerde oluşan sıcak havanın tavanda birikmesine izin vermez. Isı tüm yerleşim yerine homojen bir şekilde dağılır. Yaşam alanı içerisindeki odaların arasında ısı farkı ölçülmez.

Yerden Isıtma Genel Bilgiler

Sistemin sahip olduğu avantajları tercih edilebilirliğini arttıran önemi nedenler arasındadır. Klasik yandan radyatör sistemlerinden uygun oda sıcaklığı elde edilebilmesi için ulaşılması gereken 70-90 derecelik kazan suyu sıcaklıkları, yerden ısıtmada sadece 40-50 derece arasındadır. Aynı zamanda, klasik radyatör tarafından konforlu bir oda sıcaklığı elde edilmesi için petek sıcaklığının 50 dereceye kadar ulaşması beklenir. Ancak yerden ısıtmada konforlu bir sıcaklık için 25-28 derece yeterlidir. Bu da, sistemi enerji tüketimi açısından da oldukça faydalı ve hane dostu kılar.

Yerden ısıtma sisteminde sıcaklık dengeli dağılırken klasik sistemlerde faydasız ısınma alanlarını önlemenin bir yolu söz konusu değildir. Yine peteklerin oluşturduğu görüntü de evde arzu edilen dekoratif havanın yakalanmasına müsaade etmez. Doğru montaj edilen yerden ısıtma sistemi sayesinde oldukça verimli bir ısınma sağlanır ve enerji tasarrufu elde edilir. Montaj sonrası sızma testlerinin yapılması oldukça önem arz eder.

Profesyonel ekip tarafından monte edilecek yerden ısıtma sisteminde birinci sınıf malzemeler kullanılarak, sistemin verimliliği artırılır. Uygulanacak sistem nedeniyle mesken zemininde kullanılacak ürünlerde herhangi bir kısıtlama söz konusu olmaz. İster parke ister seramik fayans tercihleri yerden ısıtma sistemin çalışma performansı üzerinde olumsuz bir etki oluşturmaz. Ancak beton zeminin ısınma süreci yaklaşık bir saat kadar süreceğinden dolayı evin ideal sıcaklığa gelmesinde zeminin ısınma süresini hesaba katmak gerekir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: